POSTANOWIENIE - Interpretacja - PP/443-86/05

ShutterStock

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 30.06.2005, sygn. PP/443-86/05, Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze

Temat interpretacji

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 27.04.2005 r. (uzupełnionego w dniu 06.06.2005 r.) w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w podatku od towarów i usług stwierdza, że przedstawione we wniosku stanowisko dotyczące opodatkowania usług fizjoterapeutycznych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy Pan usługi fizjoterapeutyczne na rzecz zawodników klubów sportowych.
W zakres tych usług wchodzą: leczenie urazów i kontuzji zawodników, konsultacje w zakresie stosowania diet, rehabilitacja tzn. zabiegi laseroterapii, elektroterapii, magnetoterapii, światłoterapii, kinezytcrapii.Usługi wykonywane są w klubach i halach sportowych, na boiskach w trakcie spotkań sportowych lub treningów oraz w prywatnym gabinecie.

Pana zdaniem ww. usługi - jako sklasyfikowane przez Ośrodek Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu Statystycznego w Łodzi w grupowaniu PKWiU 85.14.13-00.30 "Usługi świadczone przez personel paramedyczny włączając usługi homeopatyczne i podobne, z wyłączeniem usług świadczonych przez lekarzy medycyny" - korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.

Jak wynika z załącznika nr 4 poz. 9 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) zwolnione od podatku od towarów i usług są usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej mieszczące się w grupowaniu PKWiU ex 85, z wyłączeniem usług weterynaryjnych PKWiU 85.27.

Zatem świadczone przez Pana usługi fizjoterapeutyczne mieszczą się w wyżej wymienionym grupowaniu, są więc zwolnione od podatku od towarów i usług.

Powyższa interpretacja:
- dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę moc z chwilą zmiany przpisów jej dotyczących;
- nie jest wiążąca dla podatnika, wiąże natomiast właściwe dla wnioskodawcyorgany podatkowe i organy kontroli skarbowej.
W dacie wydania przedmiotowego postanowienia w stosunku do podatnika nie toczyło się postępowanie podatkowe, kontrola podatkowa, postępowanie przed sądem administracyjnym.

Na powyższe postanowienie służy zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie za pośrednictwem Naczelnika tutejszego Urzędu Skarbowego w terminie 7 dni od daty doręczenia niniejszego postanowienia.

Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze