Prawo do odliczenia - Interpretacja - 0111-KDIB3-3.4012.300.2022.3.WR

ShutterStock

Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.300.2022.3.WR

Temat interpretacji

Prawo do odliczenia

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wpłynął 10 czerwca 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego:

[…] z siedzibą w […]przy […], lok. […], […], wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy […] pod numerem KRS: […], numer NIP: […], numer REGON: […][dalej: Kupujący lub Wnioskodawca] jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług [dalej: VAT], którego jedynym udziałowcem jest zarejestrowany i czynny podatnik VAT – […] z siedzibą w […] przy ulicy […], wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla […] pod numerem KRS: […], numer NIP: […], numer REGON: […][dalej: Sprzedający].

Sprzedający i Kupujący zwani będą dalej łącznie jako Strony.

Jednym z rodzajów usług świadczonych przez Sprzedającego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej były usługi tzw. wirtualnego biura. Usługi wirtualnego biura polegały w szczególności na zapewnieniu siedziby, adresu prowadzenia działalności albo adresu korespondencyjnego oraz innych pokrewnych usług osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej oraz osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą (dalej: Wirtualne Biura).

Świadczenie usług Wirtualnego Biura odbywało się na podstawie umów najmu Wirtualnego Biura. Tym samym, Sprzedający zezwalał osobom, które zawarły ww. umowy najmu (zwanymi dalej Klientami), na posługiwanie się przez te osoby adresem nieruchomości, do której tytuł prawny posiadał Sprzedający, jako adresem siedziby, miejsca prowadzenia działalności gospodarczej albo/oraz adresem korespondencyjnym.

Ponadto Sprzedający na podstawie zawartych umów był zobowiązany do wykonywania na rzecz Klientów następujących czynności:

1.odbierania adresowanych do Klientów przesyłek we wskazanych dniach i godzinach w tygodniu;

2.obsługi kierowanej do Klientów korespondencji;

3.informowania Klientów o oczekującej na nich korespondencji.

Kupujący w dniu […] r. uzyskał wpis do Rejestru działalności na rzecz spółek lub trustów, prowadzonego przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w ... (numer rejestrowy […]). Jako rodzaj świadczonych usług Kupujący podał: zapewnianie siedziby, adresu prowadzonej działalności lub adresu korespondencyjnego oraz innych pokrewnych usług osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej. Powyższy wpis został uzyskany w celu świadczenia usług Wirtualnego Biura.

Wirtualne Biura nie stanowiły odrębnej jednostki organizacyjnej (np. nie stanowiły odrębnego działu ani oddziału) w ramach struktury Sprzedającego.

Obsługa Wirtualnych Biur należała do obowiązków różnych osób, przypisanych do różnych zespołów. Osoby te wykonywały także inne obowiązki, niezwiązane z obsługą Wirtualnych Biur.

Koszty wynikające z zawartych przez Sprzedającego umów najmu Wirtualnych Biur, nie zostały wyodrębnione w sposób pozwalający na przypisanie ich jako wynikających wyłącznie z ww. umów. Zarówno koszty ponoszone na środki trwałe, niezbędne do świadczenia usług Wirtualnego Biura (takie jak komputery, drukarki, biurka, krzesła biurowe), jak i koszty wynajmu nieruchomości, których adres był udostępniany Klientom Sprzedającego, były księgowane wraz z pozostałymi kosztami prowadzenia działalności przez Sprzedającego. Koszty z tytułu umów Wirtualnego Biura nie były w żaden sposób przypisane do konkretnych przychodów, osiąganych z tytułu prowadzenia przez Sprzedającego działalności konkretnie w tym zakresie.

W dniu […] r. Sprzedający i Kupujący zawarli umowę sprzedaży [dalej: Umowa Sprzedaży], na podstawie której w zamian za wynagrodzenie wskazane w Umowie, Sprzedający przeniósł na Kupującego zespół składników materialnych i niematerialnych za pomocą których Sprzedający świadczył usługi Wirtualnego Biura, który obejmował w szczególności:

1.prawa oraz obowiązki wynikające z umów najmu Wirtualnego Biura;

2.tajemnicę przedsiębiorstwa, tj. nieujawnione do wiadomości publicznej poufne informacje techniczne, technologiczne oraz organizacyjne służące do wykonania ww. działalności;

3.księgi oraz dokumenty związane z prowadzeniem ww. działalności.

Sprzedający i Kupujący byli i są podmiotami powiązanymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 685 - (dalej: Ustawa VAT), jak i przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1800) [dalej: Ustawa o CIT].

Umowa Sprzedaży została zawarta po złożeniu przez Sprzedającego określonych w Umowie Sprzedaży oświadczeń i zapewnień, w szczególności:

- że przedmiot Umowy były wolny od wszelkich obciążeń i praw osób trzecich, nie zostały zajęte w postępowaniu egzekucyjnym lub zabezpieczającym, żadnej osobie trzeciej nie przysługiwały w stosunku do przedmiotu Umowy żadne roszczenia;

- że na dzień zawierania Umowy Sprzedaży nie zawarto żadnej innej umowy, ani nie dokonano żadnej czynności prawnej dotyczącej przedmiotu Umowy Sprzedaży, która mogłaby skutkować rozporządzeniem lub zobowiązaniem do rozporządzenia przedmiotem Umowy Sprzedaży (m in. umowa dzierżawy, umowa zastawu, umowa sprzedaży czy umowa przedwstępna zobowiązująca do zawarcia jakiejkolwiek innej umowy);

- że wszelkie informacje i dokumenty przekazane i ujawnione Kupującemu i jego przedstawicielom były zgodne z najlepszą wiedzą Sprzedającego, kompletne, dokładne i prawdziwe

Obecnie Kupujący wykorzystuje przedmiot Umowy Sprzedaży do świadczenia usług Wirtualnego Biura.

Sprzedający i Kupujący wystąpili do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej ze wspólnym wnioskiem o interpretację podatkową, dotyczącej powyższego stanu faktycznego, w ramach którego wnieśli o potwierdzenie, że realizacja Umowy Sprzedaży podlega opodatkowaniu VAT.

W uzupełnieniu wskazali Państwo, że:

Sprzedający oraz Kupujący dokonali opodatkowania przedmiotowej transakcji podatkiem od towarów i usług w ten sposób, że Sprzedawca wystawił i doręczył Kupującemu fakturę sprzedaży z wykazanym podatkiem VAT z tytułu dokonania przedmiotowej transakcji, a Kupujący dokonał odliczenia kwoty VAT naliczonego wykazanego na otrzymanej fakturze. Czynności te zostały wykazane przez Sprzedającego i Kupującego w wysłanych do właściwego organu podatkowego plikach JPK_VAT.

W związku z opisaną transakcją Kupujący otrzymał od Sprzedającego fakturę z wykazanym podatkiem VAT.

Przedmiot ww. sprzedaży będzie wykorzystywany przez Kupującego wyłącznie do prowadzenia działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług oraz niepodlegającej zwolnieniu od tego podatku. Kupujący będzie wykorzystywał przedmiot ww. sprzedaży do świadczenia usług Wirtualnego Biura, na podstawie zawartych umów najmu Wirtualnego Biura, które podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz nie podlegają zwolnieniu od tego podatku. Innymi słowy, z tytułu wykonywania usług Wirtualnego Biura przy wykorzystaniu przedmiotu ww. sprzedaży Kupujący będzie wystawiał dla swoich usługobiorców faktury sprzedaży z wykazanym podatkiem VAT. Dla przypomnienia należy wskazać, że usługi Wirtualnego Biura polegają w szczególności na zapewnieniu siedziby, adresu prowadzenia działalności albo adresu korespondencyjnego oraz innych pokrewnych usług osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym nieposiadającej osobowości prawnej oraz osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Przy czym, w dniu […] r. Kupujący uzyskał wpis do Rejestru działalności na rzecz spółek lub trustów, prowadzonego przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w ... (numer rejestrowy […]). Jako rodzaj świadczonych usług Kupujący podał: zapewnianie siedziby, adresu prowadzonej działalności lub adresu korespondencyjnego oraz innych pokrewnych usług osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej. Powyższy wpis został uzyskany w celu świadczenia usług Wirtualnego Biura.

Pytanie

Czy w związku z realizacją Umowy Sprzedaży, Kupującemu przysługiwało prawo do odliczenia naliczonego VAT?

Państwa stanowisko w sprawie

W związku z realizacją Umowy Sprzedaży, Kupującemu przysługiwało prawo do odliczenia naliczonego VAT.

Zgodnie z art. 86 ust. 1 Ustawy VAT, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

Jak zostało to przedstawione w stanie faktycznym, Strony wystąpiły do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej ze wspólnym wnioskiem o interpretację podatkową, w którym przedstawiły, że usługi świadczone na rzecz Kupującego podlegały opodatkowaniu VAT.

Poniesiony przez Kupującego wydatek w ramach Umowy Sprzedaży miał i ma bezpośredni związek z działalnością gospodarczą podejmowaną przez Kupującego, ponieważ wykorzystuje on nabyte w ramach realizacji umowy prawa do prowadzenia opodatkowanej VAT działalności Wirtualnych Biur, która to generuje podatek należny po stronie Kupującego.

W konsekwencji skoro:

zachodził i będzie zachodzić bezpośredni związek pomiędzy zakupami opodatkowanymi VAT (realizacja Umowy Sprzedaży) a sprzedażą opodatkowaną (świadczenie usług opodatkowanych VAT);

Kupujący w momencie zawarcia Umowy Sprzedaży był zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT, o którym mowa w art. 15 Ustawy VAT;

Sprzedający w momencie zawarcia Umowy Sprzedaży był zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT, o którym mowa w art. 15 Ustawy VAT,

to Kupującemu przysługiwało prawo do odliczenia VAT.

Powyższe znalazło potwierdzenie w wydawanych interpretacjach indywidualnych m. in. w interpretacji indywidualnej DKIS z 26 lipca 2018 r. (sygn. 0111 -KDIB3-1.4012.425.2018.2.IK), w ramach której organ uznał, że:

„Jak wynika z opisu sprawy Sprzedający i Kupujący są czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług. W wyniku wcześniejszego nabycia cesji praw i obowiązków wynikających z umowy przedwstępnej Kupujący zamierza realizować inwestycję deweloperską, służącą czynnościom opodatkowanym podatkiem VAT. W konsekwencji, należy stwierdzić, że po nabyciu praw i obowiązków wynikających z Umowy przedwstępnej i otrzymaniu prawidłowo wystawionej faktury potwierdzającej tą transakcję, Nabywcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o VAT naliczony zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT”.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które Państwo przedstawili we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Zgodnie z przepisem art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931 ze zm.) zwanej dalej „ustawą”:

W zakresie w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124.

Na mocy art. 86 ust. 2 pkt 1 ustawy:

Kwotę podatku naliczonego stanowi suma kwot podatku wynikających z faktur otrzymanych przez podatnika z tytułu:

a)nabycia towarów i usług,

b)dokonania całości lub części zapłaty przed nabyciem towaru lub wykonaniem usługi.

Z cytowanych wyżej przepisów wynika, że prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przysługuje wówczas, gdy zostaną spełnione określone warunki, tzn. odliczenia tego dokonuje zarejestrowany, czynny podatnik podatku od towarów i usług oraz gdy towary i usługi, z których nabyciem wiąże się podatek naliczony, są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, a więc takich, których następstwem jest określenie podatku należnego.

Przedstawiona wyżej zasada wyklucza zatem możliwość dokonania obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z towarami i usługami, które nie są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, czyli w przypadku ich wykorzystania do czynności zwolnionych od podatku VAT oraz niepodlegających temu podatkowi.

Ponadto podkreślić należy, że ustawodawca zapewnił podatnikowi prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości lub w części, pod warunkiem spełnienia przez niego zarówno przesłanek pozytywnych, wynikających z art. 86 ust. 1 ustawy oraz niezaistnienia przesłanek negatywnych, określonych w art. 88 ustawy. Ten ostatni przepis określa listę wyjątków, które pozbawiają podatnika prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

Jedno z takich ograniczeń wskazuje z art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług zgodnie z którym:

Nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego faktury i dokumenty celne w przypadku gdy transakcja udokumentowana fakturą nie podlega opodatkowaniu albo jest zwolniona od podatku.

Wskazać również należy, że podmiot by mógł skorzystać z prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony związany z dokonanym nabyciem towarów i usług, w pierwszej kolejności winien spełnić przesłanki umożliwiające uznanie go – dla tej czynności – za podatnika podatku od towarów i usług, działającego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy:

Podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa ust. 2, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności.

W myśl art. 15 ust. 2 ustawy:

Działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody. Działalność gospodarcza obejmuje w szczególności czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Należy nadmienić, że pojęcie podatnika obejmuje swym zakresem podmioty, które dokonują czynności podlegającej opodatkowaniu. Ustawodawca określił wskazane pojęcie na tyle szeroko, by w każdym przypadku profesjonalnej aktywności zawodowej, dokonywania czynności opodatkowanych podmiot mógł zostać uznany za podatnika w zakresie tych czynności.

Mają Państwo wątpliwości czy przysługuje Państwu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z nabyciem zespołu składników materialnych za pomocą, których Sprzedający świadczył usługi wirtualnego biura.

Odpowiadając na Państwa pytanie wskazać należy, że odliczenie podatku naliczonego na zasadach określonych w art. 86 ust. 1 ustawy uwarunkowane jest tym, aby nabywane towary i usługi były wykorzystywane przez zarejestrowanego, czynnego podatnika VAT w ramach działalności gospodarczej do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.

Prawo do odliczenia przysługuje zatem podmiotowi, który wykorzystuje nabywane towary lub usługi do wykonywania czynności w związku z wykonaniem których jest podatnikiem podatku od towarów i usług.

Podstawowym warunkiem, którego spełnienie należy analizować w aspekcie prawa do odliczenia podatku VAT jest związek dokonywanych nabyć towarów i usług ze sprzedażą uprawniającą do dokonywania takiego odliczenia, czyli sprzedażą generującą podatek należny. W analizowanej sprawie związek taki występuje. Z opisu sprawy wynika bowiem, że są Państwo czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT. Ponadto wskazali Państwo, że wraz z kupującym opodatkowali Państwo opodatkowania przedmiotowej transakcji podatkiem od towarów i usług. W związku z opisaną transakcją Kupujący otrzymał od Sprzedającego fakturę z wykazanym podatkiem VAT. Wskazali Państwo również, że przedmiot opisanej w stanie faktycznym transakcji będzie wykorzystywany wyłącznie do prowadzenia działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług i niepodlegającej zwolnieniu od tego podatku.

Przyjąć zatem należy, że w omawianej sprawie zostały spełnione warunki do obniżenia kwoty podatku należnego o naliczony, bowiem:

-są Państwo podatnikiem w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT,

-transakcja opisana we wniosku została opodatkowana podatkiem VAT,

-przedmiot transakcji jest przez Państwo wykorzystywany do czynności opodatkowanych.

Zatem, odnosząc przywołane powyżej regulacje prawne do przedstawionego stanu faktycznego i stanowiska analizowanego w kontekście zadanego pytania, należy stwierdzić, że przysługuje Państwu – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawo do odliczenia podatku VAT, pod warunkiem niezaistnienia przesłanek negatywnych określonych w art. 88 ustawy

Zatem Państwa stanowisko przedstawione we wniosku jest prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy stanu faktycznego, który Państwo przedstawili i stanu prawnego, obowiązującego w dacie wydania interpretacji.

Należy również zauważyć, że opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji opisanej we wniosku zostało przyjęte jako element opis stanu faktycznego. Prawidłowość opodatkowania tej transakcji podatkiem od towarów i usług nie podlegała ocenie w ramach niniejszej interpretacji. Zagadnienie to bowiem nie było przedmiotem wniosku, nie zadano pytania w tym zakresie. 

Niniejsza interpretacja stanowi rozstrzygnięcie Państwa wątpliwości jedynie w zakresie podatku od towarów i usług. W zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych zostanie wydane odrębne rozstrzygnięcie.

Zgodnie z art. 14b § 3 Ordynacji podatkowej, składający wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej obowiązany jest do wyczerpującego przedstawienia zaistniałego stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego. Organ podatkowy jest ściśle związany przedstawionym we wniosku stanem faktycznym (opisem zdarzenia przyszłego). Zainteresowany ponosi ryzyko związane z ewentualnym błędnym lub nieprecyzyjnym przedstawieniem we wniosku opisu sprawy. Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, o ile rzeczywisty stan sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie ze stanem podanym przez Wnioskodawcę w złożonym wniosku.

W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona odpowiedź traci swą aktualność. Równocześnie w przypadku, gdy w toku postępowania podatkowego, kontroli podatkowej, bądź kontroli celno-skarbowej zostanie określony odmienny stan sprawy, interpretacja nie wywoła w tym zakresie skutków prawnych.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Pana sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i zastosuje się Pan do interpretacji.

Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1.z zastosowaniem art. 119a;

2.w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3.z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w […]. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329; dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

1.w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

2.w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.).