W dniu 11.09.2006r. do tutejszego Organu podatkowego wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji, co do zakresu stosowania prawa podatkowego w trybie ... - Interpretacja - US I/1 415/9/2006

Shutterstock

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 05.10.2006, sygn. US I/1 415/9/2006, Urząd Skarbowy w Łowiczu

Temat interpretacji

Pytanie podatnika

W dniu 11.09.2006r. do tutejszego Organu podatkowego wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji, co do zakresu stosowania prawa podatkowego w trybie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa. W przedstawionym wniosku opisał Pan stan faktyczny z którego wynika, że w roku 2007 będzie Pan prowadził działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług weterynaryjnych przy zatrudnieniu pomocy fachowej - technika weterynarii i chciałby Pan skorzystać z opodatkowania dochodów z tej działalności zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej.

Ustosunkowując się do wniesionego przez Pana zapytania Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łowiczu stwierdza, co następuje:
Zgodnie z treścią art. 23 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 20 listopada 1998r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2000r. Nr 144, poz. 930 ze zm.) podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie wolnych zawodów polegającą na świadczeniu usług weterynaryjnych przez lekarzy weterynarii mogą opłacać zryczałtowany podatek dochodowy w formie karty podatkowej. Według objaśnień do części IX załącznika Nr 3 do wymienionej wyżej ustawy, stawka karty podatkowej dla wolnych zawodów polegających na świadczeniu usług weterynaryjnych dotyczy również wykonywania zawodu przy zatrudnieniu jednej pomocy fachowej, przy czym za pomoc fachową nie uważa się lekarza weterynarii.

Z powyższego wynika, że spełnia Pan wymogi określone w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym, w związku z tym uzyskiwane przez Pana dochody mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej.

Niniejsza interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Pana w zapytaniu i stanu prawnego obowiązującego w dacie zdarzenia. Interpretacja nie jest wiążąca dla strony, wiąże ona natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej do czasu jej zmiany lub uchylenia.

Urząd Skarbowy w Łowiczu