Będą mieli Państwo – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawo do odliczenia 100% podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej planowany zakup f... - Interpretacja - 0114-KDIP4-3.4012.570.2022.1.DS

ShutterStock

Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.570.2022.1.DS

Temat interpretacji

Będą mieli Państwo – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawo do odliczenia 100% podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej planowany zakup fortepianu koncertowego, gdyż będzie on wykorzystywany do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja indywidualna  – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

23 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem fortepianu koncertowego.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca – A w (…), jest instytucją kultury Powiatu (…) współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Wnioskodawca prowadzi działalność statutową oraz działalność gospodarczą.

W związku ze współistnieniem obu wskazanych form aktywności, a mianowicie działalności gospodarczej oraz działalności innej niż gospodarcza (statutowej) Wnioskodawca oblicza prewspółczynnik, wg którego odlicza podatek VAT od zakupów dokonywanych na tzw. cele mieszane, czyli na potrzeby czynności będących działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług (dalej ustawa o VAT) oraz na potrzeby działań statutowych (niebędących działalnością gospodarczą).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca realizuje sprzedaż:

-zwolnioną z podatku VAT

Wzmiankowana sprzedaż zwolniona z podatku VAT realizowana jest w bardzo ograniczonym zakresie (jej ilość nie powoduje obowiązku stosowania współczynnika proporcji w odliczaniu podatku VAT). Niemniej jednak Wnioskodawca co roku oblicza wysokość współczynnika i na tej podstawie stwierdza, czy nie jest zobowiązany do odliczania podatku naliczonego wg współczynnika proporcji.

-opodatkowaną podatkiem VAT

W zakres prowadzonej działalności opodatkowanej podatkiem VAT wchodzą: sprzedaż biletów koncertowych, wynajem pokoi gościnnych, wynajem pomieszczeń, sprzedaż pamiątek itp.

Świadczone w ramach prowadzonej działalności gospodarczej usługi oraz realizowane w jej ramach dostawy towarów są przez Wnioskodawcę opodatkowane właściwą stawką podatku VAT.

Jedną z form działalności opodatkowanej podatkiem VAT prowadzonej przez Wnioskodawcę jest działalność koncertowa. Wnioskodawca dysponuje w tym celu odpowiednim zapleczem - salą koncertową, w której organizowane są koncerty. Wstęp na koncerty jest odpłatny (na podstawie kupionych biletów). Sprzedaż biletów jest opodatkowana podatkiem VAT.

W związku z prowadzoną działalnością koncertową Wnioskodawca planuje zakup fortepianu koncertowego.

Zakup fortepianu będzie realizowany z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Planowany zakup będzie związany wyłącznie z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy opodatkowaną podatkiem VAT. Fortepian będzie umieszczony w sali koncertowej i wykorzystywany wyłącznie do celów koncertowych. Wstęp na koncerty będzie odpłatny (na podstawie kupionych biletów), a sprzedaż biletów będzie opodatkowana podatkiem VAT.

W związku z planowanym zakupem fortepianu koncertowego Wnioskodawca powziął wątpliwość dotyczącą prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu tego zakupu.

Pytanie

Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia 100% podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej planowany zakup fortepianu koncertowego?

Państwa stanowisko w sprawie

Zdaniem Wnioskodawcy od planowanego zakupu fortepianu koncertowego przysługuje mu prawo do odliczenia 100 % podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej ten zakup.

Generalną zasadę dotyczącą przysługującego podatnikom prawa do odliczenia podatku VAT wyraża przepis art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT), zgodnie z brzmieniem którego: w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

Z kolei ustęp 2 pkt 1 lit. a powołanego przepisu stanowi, iż kwotę podatku naliczonego stanowi suma kwot podatku wynikających z faktur otrzymanych przez podatnika z tytułu nabycia towarów i usług.

Z wskazanego przepisu wynika, że prawo do odliczenia podatku naliczonego przysługuje wówczas, gdy łącznie zostaną spełnione określone warunki, a mianowicie:

-odliczenia tego dokonuje czynny, zarejestrowany podatnik podatku od towarów i usług,

-nabywane towary i usługi będą wykorzystywane przez tego podatnika do wykonywania czynności opodatkowanych.

Wnioskodawca realizuje wszystkie warunki dla prawidłowego odliczenia podatku sformułowane przez ustawodawcę: jest czynnym podatnikiem podatku VAT, a fortepian, którego zakup planuje, będzie wykorzystywany wyłącznie do wykonywania czynności opodatkowanych (wstęp na organizowane koncerty będzie odpłatny - na podstawie kupionych biletów, a sprzedaż biletów będzie opodatkowana podatkiem VAT). Tym samym przesłanki warunkujące zasadność oraz prawidłowość odliczenia podatku VAT będą, bez wątpienia, spełnione przez Wnioskodawcę.

Podatek VAT naliczony wynikać będzie z faktury wystawionej przez sprzedawcę — co za tym idzie spełniony będzie również warunek wskazany w przepisie art. 86 ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy o VAT. Wyrażoną w art. 86 ust. 1 ustawy o VAT generalną zasadę uprawniającą do odliczenia podatku naliczonego uzupełniają w sposób technicznoprawny regulacje zawarte w przepisie art. 86 ust. 2a (tzw. prewspółczynnik) ustawy o VAT oraz w przepisie art. 90 (tzw. współczynnik) ustawy o VAT.

Zgodnie z brzmieniem przepisu art. 86 ust. 2a ustawy o VAT:

W przypadku nabycia towarów i usług wykorzystywanych zarówno do celów wykonywanej przez podatnika działalności gospodarczej, jak i do celów innych niż działalność gospodarcza, gdy przypisanie tych towarów i usług w całości do działalności gospodarczej podatnika nie jest możliwe, kwotę podatku naliczonego, o której mowa w ust. 2, oblicza się zgodnie ze sposobem określenia zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej, zwanym dalej "sposobem określenia proporcji". Sposób określenia proporcji powinien najbardziej odpowiadać specyfice wykonywanej przez podatnika działalności i dokonywanych przez niego nabyć.

Z kolei zgodnie z brzmieniem przepisu art. 90 ustawy o VAT: W stosunku do towarów i usług, które są wykorzystywane przez podatnika do wykonywania czynności, w związku z którymi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, jak i czynności, w związku z którymi takie prawo nie przysługuje, podatnik jest obowiązany do odrębnego określenia kwot podatku naliczonego związanych z czynnościami, w stosunku do których podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego.

Jeżeli nie jest możliwe wyodrębnienie całości lub części kwot, o których mowa w ust. 1, podatnik może pomniejszyć kwotę podatku należnego o taką część kwoty podatku naliczonego, którą można proporcjonalnie przypisać czynnościom, w stosunku do których podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, z zastrzeżeniem ust. 10.

Jak wskazano w stanie faktycznym Wnioskodawca obok działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem VAT realizuje również działalność statutową (niestanowiącą działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy o VAT). Z kolei w ramach prowadzonej działalności gospodarczej realizuje zarówno sprzedaż opodatkowaną jak i zwolnioną z podatku VAT.

W związku z powyższym Wnioskodawca stosując przepis art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oblicza prewspółczynnik, wg którego odlicza podatek VAT od zakupów dokonywanych na tzw. cele mieszane, czyli na potrzeby czynności będących działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług (dalej ustawa o VAT) oraz na potrzeby działań statutowych (niebędących działalnością gospodarczą).

Ponadto Wnioskodawca stosując przepis art. 90 ustawy o VAT co roku oblicza wysokość współczynnika i na tej podstawie stwierdza, czy nie jest zobowiązany do odliczania podatku naliczonego wg współczynnika proporcji (sprzedaż zwolniona z podatku VAT realizowana jest w tak ograniczonym zakresie, że jej ilość nie powoduje obowiązku stosowania współczynnika w odliczaniu podatku VAT).

W przekonaniu Wnioskodawcy odliczając podatek VAT z faktury dokumentującej zakup fortepianu koncertowego nie znajdzie zastosowania ani tzw. prewspótczynnik wynikający z brzmienia przepisu art. 86 ust. 2a ustawy, ani tzw. współczynnik wynikający z brzmienia przepisu art. 90 ustawy o VAT. Rozliczanie zakupów wg prewspółczynnika znajduje zastosowanie w przypadku nabycia towarów i usług wykorzystywanych zarówno do celów wykonywanej przez podatnika działalności gospodarczej, jak i do celów innych niż działalność gospodarcza, gdy przypisanie tych towarów i usług w całości do działalności gospodarczej podatnika nie jest możliwe.

Z kolei rozliczanie zakupów wg współczynnika znajduje zastosowanie w stosunku do towarów i usług, które są wykorzystywane przez podatnika do wykonywania czynności, w związku z którymi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, jak i czynności, w związku z którymi takie prawo nie przysługuje jeżeli nie jest możliwe odrębne określenie kwot podatku naliczonego związanych z czynnościami, w stosunku do których podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego.

Warunki, od zastosowania których ustawodawca uzależnia istnienie obowiązku rozliczania podatku naliczonego wg prewspółczynnika oraz współczynnika w opisywanym zdarzeniu przyszłym nie zostaną spełnione. Planowany zakup fortepianu koncertowego będzie związany wyłącznie z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy opodatkowaną podatkiem VAT. Fortepian będzie umieszczony w sali koncertowej i wykorzystywany wyłącznie do celów koncertowych. Wstęp na koncerty będzie odpłatny (na podstawie kupionych biletów), a sprzedaż biletów będzie opodatkowana podatkiem VAT.

Co za tym idzie Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do odliczenia 100% podatku VAT z faktury dokumentującej ten zakup.

Na marginesie Wnioskodawca pragnie wskazać, iż na prawo do odliczenia podatku VAT w żaden sposób nie wpływa fakt, iż środki na zakup fortepianu koncertowego pochodzić będą z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Żaden przepis ustawy o VAT nie wyłącza ani nie ogranicza prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku zakupionych towarów lub usług sfinansowanych z otrzymanych przez podatników dotacji. W rezultacie prawo do odliczenia podatku naliczonego w takich przypadkach przysługuje na zasadach określonych w przepisie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, które Wnioskodawca (jak zostało wykazane powyżej) realizuje. Ponadto w opisanym zdarzeniu przyszłym nie zaistnieją żadne z przestanek negatywnych wskazanych przez ustawodawcę w przepisie art. 88 ustawy o VAT, których spełnienie uniemożliwiłoby Wnioskodawcy skorzystanie z prawa do odliczenia podatku od planowanego zakupu.

Podsumowując:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT, który planuje zakup fortepianu koncertowego, który to fortepian będzie wykorzystywany wyłącznie do opodatkowanej działalności gospodarczej Wnioskodawcy. Tym samym opisane zdarzenie przyszłe realizuje przesłanki wskazane w przepisie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, od spełnienia których ustawodawca uzależnia skorzystanie z prawa do odliczenia podatku.

Jako że planowany zakup związany będzie wyłącznie ze sprzedażą opodatkowaną Wnioskodawcy realizowaną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie znajdzie tutaj zastosowania przepis art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oraz przepis art. 90 ustawy o VAT, których zastosowanie mogłoby ograniczyć kwotę podatku naliczonego.

Ponadto w opisanym zdarzeniu przyszłym nie zaistnieją żadne z przesłanek negatywnych wskazanych przez ustawodawcę w przepisie art. 88 ustawy o VAT, których spełnienie uniemożliwiłoby Wnioskodawcy skorzystanie z prawa do odliczenia podatku od planowanego zakupu.

W konsekwencji uznać należy, iż Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do odliczenia 100 % podatku VAT wynikającego z faktury dokumentującej zakup fortepianu koncertowego.

Wnioskodawca wnosi wobec powyższego o potwierdzenie prawidłowości jego stanowiska w interpretacji indywidualnej, o którą występuje niniejszym wnioskiem.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931 ze zm.) zwanej dalej ustawą:

W zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15 ustawy, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastrzeżeniem art. 114, art. 119 ust. 4, art. 120 ust. 17 i 19 oraz art. 124.

Na mocy art. 86 ust. 2 pkt 1 ustawy,

kwotę podatku naliczonego stanowi suma kwot podatku wynikających z faktur otrzymanych przez podatnika z tytułu:

a)nabycia towarów i usług,

b)dokonania całości lub części zapłaty przed nabyciem towaru lub wykonaniem usługi.

Jak wynika z powołanych przepisów, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przysługuje wówczas, gdy zostaną spełnione określone warunki, tzn. odliczenia tego dokonuje podatnik podatku od towarów i usług oraz gdy towary i usługi, z których nabyciem podatek został naliczony, są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, tzn. takich, których następstwem jest określenie podatku należnego (powstanie zobowiązania podatkowego).

Przedstawiona wyżej zasada wyklucza zatem możliwość dokonania obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z towarami i usługami, które nie są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych.

Ponadto ustawodawca zapewnił podatnikowi prawo do odliczenia podatku naliczonego pod warunkiem spełnienia przez niego zarówno przesłanek pozytywnych, wynikających z art. 86 ust. 1 ustawy oraz niezaistnienia przesłanek negatywnych, określonych w art. 88 ustawy. Przepis ten określa listę wyjątków, które pozbawiają podatnika prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

Jedno z takich ograniczeń zostało wskazane w art. 88 ust. 4 ustawy, zgodnie z którym:

Obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się również do podatników, którzy nie są zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni, zgodnie z art. 96, z wyłączeniem przypadków, o których mowa w art. 86 ust. 2 pkt 7.

Zgodnie z powyższą regulacją, z prawa do odliczenia podatku skorzystać mogą wyłącznie podatnicy, którzy są zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni.

Zatem, aby podmiot mógł skorzystać z prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony związany z dokonanym nabyciem towarów i usług, w pierwszej kolejności winien spełnić przesłanki umożliwiające uznanie go – dla tej czynności – za podatnika podatku od towarów i usług, działającego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy,

podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 2, bez względu na cel lub rezultat takiej działalności.

Na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy,

pod pojęciem działalności gospodarczej należy rozumieć wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody. Działalność gospodarcza obejmuje w szczególności czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Z przedstawionych przez Państwa informacji wynika, że są Państwo czynnym podatnikiem podatku VAT. Jako instytucja kultury prowadzą Państwo działalność statutową oraz działalność gospodarczą. Jedną z form prowadzonej przez Państwa działalności opodatkowanej podatkiem VAT jest działalność koncertowa. Dysponują Państwo w tym celu odpowiednim zapleczem - salą koncertową, w której organizowane są koncerty. Wstęp na koncerty jest odpłatny (na podstawie kupionych biletów). Sprzedaż biletów jest opodatkowana podatkiem VAT. W związku z prowadzoną działalnością koncertową planują Państwo zakup fortepianu koncertowego. Zakup fortepianu będzie realizowany z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Planowany zakup będzie związany wyłącznie z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą opodatkowaną podatkiem VAT. Fortepian będzie umieszczony w sali koncertowej i wykorzystywany wyłącznie do celów koncertowych. Wstęp na koncerty będzie odpłatny (na podstawie kupionych biletów), a sprzedaż biletów będzie opodatkowana podatkiem VAT.

Państwa wątpliwości w tej sprawie dotyczą ustalenia, czy będą Państwo mieli prawo do odliczenia 100% podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej planowany zakup fortepianu koncertowego.

Jak wynika z powołanych wyżej przepisów prawa, odliczenie podatku naliczonego na zasadach określonych w art. 86 ust. 1 ustawy uwarunkowane jest tym, aby nabywane towary i usługi były wykorzystywane przez zarejestrowanego, czynnego podatnika podatku VAT, w ramach działalności gospodarczej, do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.

Podstawowym warunkiem, którego spełnienie należy analizować w aspekcie prawa do odliczenia podatku VAT jest związek dokonywanych nabyć towarów i usług ze sprzedażą uprawniającą do dokonywania takiego odliczenia, czyli sprzedażą generującą podatek należny.

W analizowanej sprawie warunki wskazane w art. 86 ust. 1 ustawy zostaną spełnione, ponieważ są Państwo czynnym podatnikiem podatku VAT oraz - jak wynika z przedstawionego opisu sprawy - planowany zakup będzie związany wyłącznie z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarczą opodatkowaną podatkiem VAT. Fortepian będzie umieszczony w sali koncertowej i wykorzystywany wyłącznie do celów koncertowych. Wstęp na koncerty będzie odpłatny (na podstawie kupionych biletów), a sprzedaż biletów będzie opodatkowana podatkiem VAT.

Zatem będą mieli Państwo – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawo do odliczenia 100% podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej planowany zakup fortepianu koncertowego, gdyż będzie on wykorzystywany do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.  

Tym samym Państwa stanowisko jest prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

-Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawyz dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.

-Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w (...). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm.; dalej jako „PPSA”).  

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

-w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

-w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.).