Czy w momencie sprzedaży wskazanej nieruchomości nabytej przez Spółkę w drodze aportu za objęte udziały Spółka na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o po... - Interpretacja - 0111-KDIB1-3.4010.271.2023.4.JKU

shutterstock

Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.271.2023.4.JKU

Temat interpretacji

Czy w momencie sprzedaży wskazanej nieruchomości nabytej przez Spółkę w drodze aportu za objęte udziały Spółka na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wartość nominalną wydanych udziałów powiększoną o poniesione koszty skablowania linii energetycznej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 maja 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 maja 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych dotyczy ustalenia, czy w momencie sprzedaży wskazanej nieruchomości nabytej przez Spółkę w drodze aportu za objęte udziały Spółka na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wartość nominalną wydanych udziałów powiększoną o poniesione koszty skablowania linii energetycznej (pytanie oznaczone we wniosku nr 2).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) (KRS…) rozpoczęła działalność (…) r.

Spółka posiada siedzibę na terytorium Polski.

Przedmiotem działalności Spółki jest między innymi sprzedaż (…).

Kapitał zakładowy spółki X Sp. z o.o. do 31 lipca 2018 r. wynosił (…). tego dnia Spółka dokonała podwyższenia kapitału zakładowego do kwoty (…) poprzez utworzenie (…) równych i niepodzielnych nowych udziałów o wartości nominalnej (…) każdy, z których (…) udziałów objął dotychczasowy Wspólnik porywając je wkładem niepieniężnym (aportem) w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa. W skład majątku, który został wniesiony aportem wchodził grunt położony w miejscowości (…), gmina (…), powiat (…), województwo (…) (nr…).

Po podniesieniu kapitału zakładowego naliczono i opłacono podatek od czynności cywilnoprawnych. Zdarzenie to nie spowodowało możliwości odliczenia podatku od towarów i usług przez Wnioskodawcę.

Wskazana Nieruchomość o obszarze (…)ha została wniesiona do spółki X Sp. z o.o. w roku 2018. Spółka grunt ten przyjęła w zamian za objęcie udziałów i wykazała wskazaną nieruchomość w ewidencji środków trwałych.

Spółka ma możliwość sprzedaży wskazanego powyżej gruntu po dokonaniu skablowania linii energetycznej, co wiąże się z koniecznością poniesienia wydatków pieniężnych przez Spółkę.

Przedmiotowa nieruchomość przed rokiem 2018 należała do Wspólnika Spółki X Sp. z o.o., który nabył ją w roku 2004 w drodze darowizny.

Przez cały okres posiadania przedmiotowej nieruchomości przez Wnioskodawcę klasyfikacja gruntów nie uległa zmianie w stopniu znacznym tzn. zmieniającym ich klasyfikację. Nieruchomość jest niezabudowana.

W uzupełnieniu do wniosku wskazali Państwo, że:

Ad. 1.

W ramach jakich czynności została nabyta przez Państwa nieruchomość będąca przedmiotem sprzedaży?

Odp.: Nieruchomość została wniesiona do spółki przez Wspólnika w drodze aportu w zamian za objęcie nowo utworzonych udziałów. Wspólnik nieruchomość tą posiadał w majątku osobistym, grunt bowiem został mu podarowany.

Ad.2.

Jak została udokumentowana sprzedaż w postaci w postaci aportu nieruchomości do Państwa Spółki przez Wspólnika?

Odp.: Akt notarialny przeniesienia własności ze szczegółowym wykazem przenoszonego majątku.

Ad.3.

Czy przy nabyciu nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży przysługiwało Państwu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego?

Odp.: Nie.

Ad.4.

Czy nieruchomość będąca przedmiotem sprzedaży była wykorzystywana przez Państwa wyłącznie na cele działalności zwolnionej od podatku?

Odp.: Po nieudanej działalności handlowej, X kierunkowała się w działalności deweloperskiej, grunt został nabyty w celu wykorzystania do budowy hali magazynowej. Ze względu na brak środków finansowych oraz okoliczności, w których pojawił się kupiec, spółka zdecydowała się dokonać sprzedaży gruntu. Jednocześnie X nie wykorzystywał tego gruntu rolniczo.

Ad.5.

Czy dla przedmiotowej nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży, obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jeśli tak to czy zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość ta jest przeznaczona pod zabudowy?

Odp.: Tak, obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przeznaczona pod (…) tereny działalności gospodarczej oraz pod drogę.

Ad.6.

Czy przedmiotowa nieruchomość, objęta jest aktualną (obowiązującą) decyzją o warunkach zabudowy lub aktualną (obowiązującą) decyzją o lokalizacji inwestycji celu publicznego

Odp.: Nie.

Ad.7.

Czy Państwo są właścicielem przedmiotowej linii energetycznej czy linia energetyczna należy do innego podmiotu np. przedsiębiorstwa przesyłowego (należy wskazać ten podmiot)?

Odp.: Wnioskodawca nie jest właścicielem linii, linia należy do (…) Sp. z o. o.

Ad.8.

Czy przedmiotem sprzedaży będzie przez Państwa również linia energetyczna położona na nieruchomości?

Odp.: Nie, linia nie będzie przedmiotem sprzedaży.

Ad.9.

Czy linia energetyczna znajdująca się na nieruchomości stanowi budowlę w myśl art. 3 pkt 3 Prawa budowlanego trwale związaną z gruntem?

Odp.: Nie, linia przebiega nad działką i nie stanowi obiektu budowlanego.

Ad.10.

Jeśli przedmiotem sprzedaży przez Państwa będzie również linia energetyczna oraz linia ta stanowi budowlę w myśl art. 3 pkt 3 Prawa budowlanego trwale związaną z gruntem należy wskazać:

a)Czy przy nabyciu/wybudowaniu budowli (linii energetycznej] przysługiwało Państwu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego?

b)Kiedy (w jakim dniu, miesiącu, roku) wystąpiło pierwsze zajęcie (używanie) poszczególnych budowli (linii energetycznej) znajdujących się na nieruchomości?

c)Czy od pierwszego zajęcia, zasiedlenia poszczególnych ww. budowli (linii energetycznej), do dnia jej dostawy minie okres dłuższy niż 2 lata?

d)Czy ww. budowla (linia energetyczna) była przedmiotem najmu, dzierżawy lub umów o podobnym charakterze, jeśli tak to należy wskazać dokładne daty najmu?

e)Czy ponosili Państwo wydatki na ulepszenie w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym budowli (linii energetycznej], w stosunku do których mieli Państwo prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego?

f)Jeżeli ponosili Państwo takie wydatki to byty one niższe czy wyższe niż 30% wartości początkowej budowli (linii energetycznej), kiedy zakończono jej ulepszenie, proszę podać dokładną datę?

g)Czy po poniesieniu wydatków na ulepszenie budowli (linii energetycznej) w stosunku do których mieli Państwo prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, a wydatki były wyższe niż 30% wartości początkowej ww. obiektu należy wskazać czy doszło do jej pierwszego zasiedlenia w rozumieniu ww. definicji i kiedy?

h)Czy od pierwszego zajęcia, zasiedlenia poszczególnych budynków i budowli po ulepszeniu przekraczającym 30% ich wartości początkowej, w myśl ww. definicji, do dnia ich dostawy minie okres dłuższy niż 2 lata (należy odnieść się do każdego obiektu osobno)?

i)Czy budowla (linia energetyczna) była wykorzystywana przez Państwa wyłącznie na cele działalności zwolnionej od podatku?

Odp.: Cały pkt 10 nie dotyczy.

Pytanie

Czy w momencie sprzedaży wskazanej nieruchomości nabytej przez Spółkę w drodze aportu za objęte udziały Spółka na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wartość nominalną wydanych udziałów powiększoną o poniesione koszty skablowania linii energetycznej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Państwa stanowisko w sprawie

Zdaniem Wnioskodawcy, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka dokonując sprzedaży nieruchomości ma prawo do wliczenia w koszty uzyskania przychodu wartości nominalnej wydanych w zamian za aport udziałów oraz wartości poniesionych na skablowanie linii energetycznej wydatków.

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1.

W związku z tym, iż spółka nabyła grunt w wyniku aportu, dokonując w zamian za jego nabycie wydania udziałów o określonej wartości nominalnej, to wartość wydanych właśnie w tym celu udziałów oraz koszt poniesiony w celu skablowania linii energetycznej powinny zwiększać wartość kosztów uzyskania przychodu w transakcji sprzedaży w/w nieruchomości.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz.U. z 2022 r., poz. 2587 ze zm.; dalej: „updop”, „ustawy o CIT”):

przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym jest dochód stanowiący sumę dochodu osiągniętego z zysków kapitałowych oraz dochodu osiągniętego z innych źródeł przychodów. W przypadkach, o których mowa w art. 21, art. 22 i art. 24b, przedmiotem opodatkowania jest przychód.

W myśl art. 7 ust. 2 ustawy o CIT:

dochodem ze źródła przychodów, z zastrzeżeniem art. 11c, art. 11i, art. 24a, art. 24b, art. 24ca art. 24d i art. 24f, jest nadwyżka sumy przychodów uzyskanych z tego źródła przychodów nad kosztami ich uzyskania, osiągnięta w roku podatkowym. Jeżeli koszty uzyskania przychodów przekraczają sumę przychodów, różnica jest stratą ze źródła przychodów.

Taka, a nie inna konstrukcja przepisu art. 7 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych powoduje więc, że kluczowe znaczenie dla ustalenia zasad opodatkowania podatkiem dochodowym mają: po pierwsze - przychód, a po drugie - koszty jego uzyskania.

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT:

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1.

Definicja sformułowana przez ustawodawcę ma charakter ogólny. Z tego względu każdorazowy wydatek poniesiony przez podatnika powinien podlegać indywidualnej analizie w celu dokonania jego kwalifikacji prawnej. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, gdy ustawa wyraźnie wskazuje jego przynależność do kategorii kosztów uzyskania przychodów lub wyłącza możliwość zaliczenia go do tego rodzaju kosztów. W pozostałych przypadkach należy natomiast zbadać istnienie związku przyczynowego pomiędzy poniesieniem kosztu a powstaniem przychodu lub realną szansą powstania przychodów podatkowych, bądź też zachowaniem albo zabezpieczeniem źródła ich uzyskiwania.

Innymi słowy oznacza to, że dla kwalifikacji prawnej danego kosztu istotne znaczenie ma cel, w jakim został poniesiony. Wydatek zostanie uznany za koszt uzyskania przychodów, jeżeli pomiędzy jego poniesieniem a powstaniem, zwiększeniem, bądź też możliwością powstania przychodu istnieje związek przyczynowy.

W świetle powyższego, aby wydatek poniesiony przez podatnika stanowił dla niego koszt uzyskania przychodu, muszą być spełnione następujące warunki:

-został poniesiony przez podatnika, tj. w ostatecznym rozrachunku musi zostać pokryty z zasobów majątkowych podatnika (nie stanowią kosztu uzyskania przychodu podatnika wydatki, które zostały poniesione na jego działalność przez osoby inne niż podatnik),

-jest definitywny (rzeczywisty), tj. wartość poniesionego wydatku nie została podatnikowi w jakikolwiek sposób zwrócona,

-pozostaje w związku z prowadzoną przez podatnika działalnością gospodarczą,

-poniesiony został w celu uzyskania, zachowania albo zabezpieczenia przychodów lub może mieć wpływ na wielkość osiągniętych przychodów,

-został właściwie udokumentowany,

-nie może znajdować się w grupie wydatków, których zgodnie z art. 16 ust. 1 ww. ustawy nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

Powyższe oznacza, że wszystkie poniesione wydatki, po wyłączeniu wydatków enumeratywnie wymienionych w przywołanym art. 16 ust. 1 ustawy o CIT, stanowić mogą koszt uzyskania przychodów, o ile pozostają w związku przyczynowo - skutkowym z osiąganymi przychodami. Dla ustalenia momentu zaliczenia wydatków w ciężar kosztów uzyskania przychodów, podatnik powinien rozpoznać rodzaj powiązania kosztów z przychodami.

W przedstawionym we wniosku zdarzeniu przyszłym pomiędzy poniesionymi przez Wnioskodawcę kosztami na skablowanie linii energetycznych występuje związek, o jakim mowa w ww. art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, dlatego też koszty poniesione na powyższe będą stanowiły koszty uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT:

Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatków na:

 a) nabycie gruntów lub prawa wieczystego użytkowania gruntów, z wyjątkiem opłat za wieczyste użytkowanie gruntów,

 b) nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie innych niż wymienione w lit. a środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w tym również wchodzących w skład nabytego przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanych części,

 c) ulepszenie środków trwałych, które zgodnie z art. 16g ust. 13 powiększają wartość środków trwałych, stanowiącą podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych

   - wydatki te, zaktualizowane zgodnie z odrębnymi przepisami, pomniejszone o sumę odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1, są jednak kosztem uzyskania przychodów, w przypadku odpłatnego zbycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, bez względu na czas ich poniesienia.

Jak stanowi art. 16g ust. 9 ustawy o CIT,

W razie przekształcenia formy prawnej, podziału albo połączenia podmiotów, z zastrzeżeniem ust. 19, dokonywanych na podstawie odrębnych przepisów - wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych ustala się w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, o której mowa w art. 9 ust. 1, podmiotu przekształcanego, połączonego albo podzielonego. Zasadę tę stosuje się odpowiednio do spółek niebędących osobami prawnymi, w tym również powstałych z przekształcenia spółki.

W myśl art. 16g ust. 10a ustawy o CIT,

Przepis ust. 9 stosuje się odpowiednio w razie nabycia przedsiębiorstwa, jego zorganizowanej części lub komercjalizowanej własności intelektualnej wnoszonej przez podmiot komercjalizujący, w drodze wkładu niepieniężnego.

Na podstawie powyższego Spółka powinna ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie art. 16g ust. 10a w związku z ust. 9 ustawy o CIT, tj. w wysokości wartości początkowej określonej w prowadzonej przez wnoszącego aport ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Jednocześnie, zgodnie z art. 15 ust. 1s ustawy o CIT,

W przypadku nabycia w drodze wkładu niepieniężnego przedsiębiorstwa, jego zorganizowanej części lub komercjalizowanej własności intelektualnej wniesionej przez podmiot komercjalizujący wartość poszczególnych składników tego wkładu, w tym składników wchodzących w skład majątku przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, ustala się:

1) w wysokości wartości początkowej, określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego wkład - w przypadku składników zaliczonych do środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych;

2) w wysokości przyjętej dla celów podatkowych i wynikającej z ksiąg podatkowych podmiotu wnoszącego wkład na dzień nabycia - w przypadku pozostałych składników.

Zgodnie z art. 15 ust. 1u ustawy o CIT,

W przypadku zbycia składników majątku wchodzących w skład przedsiębiorstwa, jego zorganizowanej części lub komercjalizowanej własności intelektualnej wniesionej przez podmiot komercjalizujący, nabytych w sposób, o którym mowa w ust. 1s, koszty uzyskania przychodów ustala się w wysokości, o której mowa w tym przepisie, pomniejszonej o dokonane od tych składników odpisy amortyzacyjne.

W świetle powyższych przepisów w momencie sprzedaży nieruchomości gruntowej nabytej przez Spółkę w drodze aportu kosztem uzyskania przychodów z tytułu jej zbycia będzie wartość początkowa wykazana w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Mając na uwadze powyższe, stanowisko Wnioskodawcy, w zakresie ustalenia, czy w momencie sprzedaży wskazanej nieruchomości nabytej przez Spółkę w drodze aportu za objęte udziały Spółka na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu:

- wartość nominalną wydanych udziałów – jest nieprawidłowe,

- poniesione koszty skablowania linii energetycznej – jest prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie opisem zdarzenia przyszłego podanym przez Wnioskodawcę w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona odpowiedź traci swoją aktualność.

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.

Niniejsza interpretacja rozstrzyga w zakresie pytania oznaczonego we wniosku nr 2 dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych. Natomiast w zakresie pytania oznaczonego we wniosku nr 1 dotyczącego podatku od towarów i usług zostanie wydane odrębne rozstrzygnięcie.

Pełna weryfikacja przedstawionych we wniosku okoliczności możliwa jest jedynie w toku postępowania podatkowego lub kontrolnego, prowadzonego przez uprawnione do tego organy, będącego poza zakresem instytucji interpretacji indywidualnej. Postępowanie w sprawie dotyczącej wydania interpretacji indywidualnej jest postępowaniem szczególnym, mającym charakter uproszczony, odrębny od postępowania podatkowego, uregulowanego w dziale IV Ordynacji podatkowej. Wydając bowiem interpretację indywidualną Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej przedstawia jedynie pogląd dotyczący wykładni treści analizowanych przepisów i sposobu ich zastosowania w odniesieniu do przedstawionego we wniosku stanu faktycznego bądź zdarzenia przyszłego (którego elementy przyjmuje, jako podstawę rozstrzygnięcia bez weryfikacji).

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

- Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy  z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2651 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego i zastosują się Państwo do interpretacji.

- Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w (…). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 259 ze zm. dalej jako „PPSA”).  

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

- w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

- w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2651 ze zm.)